biale bez tla bez akumulatory

piątek 12 lipiec 2024

organic icon

 

Bierzesz nowy, oddajesz stary akumulator

Stąd też zgodnie z ustawą w Polsce wykorzystuje się zużyte akumulatory po odpowiednim przetworzeniu do produkcji nowych.

 

 


Punkt sprzedaży detalicznej, w ramach prowadzonej działalności handlowej ( między innymi sprzedaż nowych akumulatorów) jest zobowiązany odebrać od kupującego zużyty akumulator ołowiowy ( kwasowy ) przy sprzedaży nowego akumulatora , zgodnie z Art. 20 ust 1 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami.

 

banner os

 

W wypadku, gdy klient kupujący nowy akumulator nie oddaje starego musi zapłacić dodatkową opłatę w wysokości 30zł. Zużyty akumulator można także dostarczyć później. Sprzedawca detaliczny, który pobrał opłatę depozytową, jest obowiązany, w terminie 30 dni od daty sprzedaży akumulatora ołowiowego (kwasowego), przyjąć zużyty akumulator i zwrócić opłatę depozytową. Sprzedawca detaliczny potwierdza zwrot opłaty depozytowej na fakturze VAT lub paragonie fiskalnym.

Punkt sprzedaży odbiera zużyty akumulator przy sprzedaży nowego zgodnie z przepisami prawnymi, dzięki czemu stwarza możliwość dalszego wykorzystania jego jako surowca wtórnego , w zakładzie recyclingu akumulatorów.

Dzięki takiej działalności punktu sprzedaży detalicznej zmniejsza się ilość odpadów, które mogą przedostać się do środowiska lub będą przeznaczone do składowania.W przypadku zakupu akumulatora w sklepie internetowym akumulator można zdać w miejscu zamieszkania.

 

Punkt zbiórki zużytych akumulatorów:
 
POZNAŃ

ul. Gen. Maczka 1

60-651 Poznań

tel.: 533 343 660

tel.: 61 847 76 45

 

LUBOŃ

ul. Sobieskiego 111

62-030 Luboń

tel.: 533 313 666

 

 

Cookies

© 2018 - Nippon tech.pl - Akumulatory